سال جدید، یه عالمه تغییر

بهار فصل زیباییه. تغییرات تو این فصل اونقدر زیاد و شگفت انگیزه که حتی روی خلق و خوی یلدا هم تاثیر گذاشته. امسال یلدا خیلی خوش شانس بود چون نه تنها فصل زمستون سردی نداشتیم بلکه هوا توی بهار هم خیلی سریع رو به گرمی داره میره و یلدای من اولین فصول عمرش رو داره بدون هرگونه بیماری و با خوشی سپری می کنه.

امسال عید بابای یلدا هفته اول رو سرکار بود و ما هفته دوم در ابتدا سمت رشت و پیش بابابزرگ مادری یلدا جون رفتیم. جاتون خالی هوا بسیار خوب و عالی بود. بعد از اونجا سمت ساری و پیش پدربزرگ پدری یلدا خانوم رفتیم. راه بین رشت تا ساری حدود ۴٣٠ کیلومتره و ما هم که کاملا به شکل تفریحی می رفتیم حدود ١١ ساعت تو راه بودیم. توی مسیر هم یلدا جون خوب از خجالتمون در اومد. تقریبا تو هر شهری نگه داشتیم و خرابکاری های دخملمونو تمیز کردیم. ولی بازم خیلی دختر گلی بود که با اینکه تمام راه روی پای من بود اما یا شیر می خورد یا خواب بود و اصلا اذیت نکرد.

یلدا در تمام  مدتی که ساری بودیم شبها پیش باباش می خوابید و اصلا هم نق و نوق نمی کرد. الان که فکر می کنم می بینم که این خاصیت بهاره نه بغل باباییش، چون من فکر می کردم چون یلدا بغل باباشه اینقدر راحت کل شبو خوابیده. اما الان توی تخت خودش هم همینطور راحت لالا می کنه. در کل خواب یلدا خیلی بهتر شده و شبا ۵ تا ۶ ساعت فول می خوابه. در طول روز هم هیلی باهاش بازی می کنم واسه همین وقتی خسته میشه تقریبا از خستگی از حال میره. باهاش خیلی دالی می کنم، روی زانوم می ذارمش و آروم با بالا پرتش می کنم، با عروسکا باهاش حرف می زنم، بدنشو ورزش میدم، دمر می ذارمش تا یکم دست و پا بزنه، براش شعر می خونم و کتابای تقویت هوش نوزاد رو براش می گیرم. راستی یلدا میتونه به وسایل چنگ بزنه اما نگهشون نمیداره.

در عین حال پی پی کردن یلدا هم خیلی زیاد شده. روزی نیست که ۴ تا ۵ بار پی پی نکنه. از این لحاظ واقعا خدا رو شاکرم که کارم به شیاف و  عرق نعنا و نبات داغ نکشیده. البته در عین حال یلدا تغذیه خوبی هم داره. این ماه نشد برای قد و وزن بریم پایش اما بابایش که بردش روی ترازو گفت حدود ۶ کیلو و نیم شده (البته توی هفته دوم عید).

در کنار تغییرات یلدا، من هم خیلی تغییرات داشتم. از قبل از عید هر دو زانوم به طرز اسفباری درد می کنن. به نحوی که دیگه نمیتونم یلدا رو روی زمین بشینم و عوض کنم و روی میز اینکارو می کنم. بعلاوه بعد از برگشتنمون از شمال موهام شدیدا میریزه با اینکه همچنان پریناتال رو میخورم اما اصلا موثر نیست.

از امروز با همسر سریال Heroes رو نگاه می کنیم. از اونجا که خواب یلدا خوب شده فکر می کنم بذاره که بفهمیم توش چی میگذره.  

 

/ 2 نظر / 14 بازدید
گیلدا

به به چه عجب مامن ثمین جان یه خونه تکونی تو این وبلاگ کردی راستی یه سوال ؟ چرا بابای این نی نی های ما اصلا فعالیت نمی کنن؟ بزار خودم جواب بدم بسکه ذوقشون کوره اصلا تراوشات احساسیشون ضعیف؟ نیست بگو نه......

گیلدا

راستی برعکس امیر من پی پی اش خیلی کم شده یه بار در روز و خیلی هم کم خل شدم بس که به این پی پی فکر کردم