معاینه ماه هفتم (هفته 26)

سلام به همه نی نی ها و مامانای نی نی ها،

دیروز دوباره صدای نی نیو شنیدم. دخمل بد یه مدلی خوابیده بود که صداش خیلی دور بود. خانوم دکتر برام توضیح داد که اگه کمرش به سمت ما باشه بهترین پوزیشن واسه شنیدن صداشه. اما اگه شکمش به سمت ما باشه چون بین ما و نی نی مایع آمنیوتیک وجود داره صداش واضح به گوش نمی رسه.

                                                    

جدای از این ٣ کیلو زیاد کردم که خانوم دکتر گفت خوبه. چون من ماه های قبل اصلا وزن زیاد نکردم. فشار خونم هم کماکان روی ١٠ می چرخه. در کل خانوم دکتر از من و نی نی راضی بود.

با یه خانوم هم وقتی منتظر نوبتم بودم صحبت شد. وارد هفته ٣٧ شده بود و می گفت واقعا خسته شده. می گفت اصلا بدش میاد توی آینه به خودش نگاه کنه. طفلک صورتش خیلی ورم کرده بود. حتی وریدهای قرنیه چشماش پرخون شده بود. خیلی سخت نفس می کشید و تمام تنفسش شکمی بود. نی نی خانومه هم مثل ما دخمل بود. می گفت از همون ماه اول ورم کرده. دیگه هم نمی خواست سرکار بره. بهش گفتم تا می تونی پیاده روی کن. اما می گفت می ترسم چون احساس می کنم همین الان بچه میاد. می گفت خیلی از درد می ترسم و حتما می خوام سزارین بشم.اوه

می دونین اونجا خیلی خدا رو شکر کردم بغلکه به من لطف کرد که در طول حاملگیم نه زیاد از قیافه افتادم و نه از دست و پا. هیشکی باور نمی کنه نی نی ما دخمله. میگن پس ورمت کو؟!؟!؟! راستم میگن. اصلا ورم نکردم و واسه همین همه میگن نی نی ات پسره، سونو اشتباه کرده. حتی مامانم هم تو بارداری هاش ورم می کرده!!!

دو هفته دیگه دقیقا در روز ٢٨ هفته و ٢ روزگی نی نی میرم که واکسن کزاز بزنم. دقیقا شنبه ٢ آبان میرم واسه واکسن.

برگشتنی هم از انقلاب (انتشارات جعفری) جلد اول فارماکوی کاتزونگ ویرایش دهم (٢٠٠٧) رو خریدم و دیشب شروعش کردم. اگر متن و ترجمش خوب و روون باشه باید سریع بخونمش و برم واسه جلد دومش. خبرشو میدم که ترجمه اش چطور بود.

وقتی برگشتم هم بابای نی نی داشت با خاله نی نی تلفنی صحبت می کرد. منم با خاله و بعد با مامان بزرگ نی نی صحبت کردمو تمام خبرهای خانوم دکترو بهشون دادم. مامان خیلی نگران وزن منه و میگه خیلی کم چاق شدی. اما فکر می کنم تو ماهای بعدی بهتر بشه. من کلا تو تابستون اصلا وزن نمی گیرم.

پنج شنبه یکی از دوستام بهم پیشنهاد اسم "نگاه" و داد. من که به نظرم خیلی قشنگه اما بابای نی نی میگه اصلا خوب نیستآخ.چیکار کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آخرشم می دونم یه اسم عجق وجق نصیب دخملم میشه. می دونم! 

/ 0 نظر / 15 بازدید