سفرنامه کرمان به روایت تصویر

خیلی دوست داشتم منم در سفر کرمان بابایی یلدا رو همراهی میکردم. اصولا کشف جاهای جدید و سیاحت در اونا رو خیلی دوست دارم. اما بدبختانه چون یه سفر کاری بود، مارو نبردن.اما از اونجا که میگن:"وصف العیش، نصف العیش"، ما هم تا تونستیم از بابای نی نی در وصف کرمان پرسیدیم.

 

سوغات کرمان علاوه بر تلخی جاتش که معرف حضور همگان هست، شامل قوتو ( یه نوع پودر که توی آب یا شیر گرم میریزن و میخورن. پودر که چه عرض کنم، در حد سوخت موشکه. هرچی گیاه بگین با هم پودر کردن و توی این ریختن)، کلمپه و کماج (دونوع شیرینی خرمایی خوشمزه) و زیره که معرف حضور همه هست.

 

اینم چندتا عکس از جاهای دیدنی کرمان:

 

گنبد جبلیه : یه بقعه هشت ضلعی که بابای نی نی می گفت در ساختش به جای آب برای کاهگل ار شیر شتر استفاده شده.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بازار سنتی کرمان.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

موزه مردم شناسی زرتشتیان: یه آتشکده داره که میگناز زمان ساسانیان تا حالا خاموش نشده.

 

باغ شاهزاده (شازده): از زیبایی اینجا هر چی بگم کم گفتم. از اونجاهاست که واقعا به دیدنش میرزه. عکسا گوشه ای از زیباییشو نشون میده. این باغ رو حاکم کرمان در اواخر قاجار  بنام "میرزا فرمانفرما" در دامنه کوه های تیگران ساخته. همین الان از google فهمیدم که مقبره شاه نعمت اله ولی هم نزدیک این باغه. ضمنا در جاده روبروی این باغ دو تا رستوران هست که رستوران "شبهای تیگران" غذای بهتری داره و تقریبا توسط گربه های اون منطقه قرق شده.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/ 3 نظر / 32 بازدید
گیلدا مامان امیر

سوغاتی ما چی شد بابا؟ نکنه این عکس ها رو می گفتی؟ من نمی دونم سوغاتی نباشه عوضش یلدا رو می خورم[ماچ]

زهره (مامان طاها 88)

وای خدا جون چه وبلاگ خوشملی چه دختر ماه و نازی هزار ماشالله خدا حفظش کنه عزیزم من که اهوازم سوغات به من نمیرسه برا من همین عکسا هم بسه بووووووووووس واسه دخمل خوشکل و مامان ماهش[ماچ]